Sağlıklı Saçlar İçin 7 Kural

Sağlıklı Saçlar İçin 7 Kural

Saçlarınızın daha sağlıklı ve daha ışıltılı görünmesini fazla efor sarf etmeden sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Günlük saç bakımı esnasında uygulayacağınız basit kurallarla bu mümkün. Bugünkü yazımızda bu kuralları sizlerle paylaşıyoruz.

1- Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Özellikle A ve C vitaminleri saçlarınız için çok yararlıdır.

2- Saç kurutma makinesi ve saç şekillendiricilerden mümkün olduğunca uzak durun. Sıcak hava saçlarınızın yıpranmasına sebep olur. Bunun yerine saçınızı kendi kendine kurumaya bırakın. Bunu yapmaya başladığınızda saçlarınızın kısa sürede parlamaya başladığını göreceksiniz.

3-Kafanıza masaj yaptırın. Bu masaj kan akışını arttırır ve saç dökülmesinin azalmasını sağlar. İsterseniz masajı kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için piyasada bulunan masaj fırçalarından da faydalanabilirsiniz.

4-Saçlarınızı düzenli olarak yıkayın ama abartmayın. Şampuanı çok fazla kullanmayın. Fazla şampuan kullanımı saçlarınızdaki doğal yağı azaltır.

5-Saç uçlarınızdaki kırıkları düzenli olarak saç kesimi yaptırın. Saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

6-Saçınızı havluyla kurularken nazik olun, sert bir şekilde kurulamayın. İsterseniz bir t-shirt ile de kurulayabilirsiniz.

7-Yatmadan önce saçlarınızı fırçalayın. Bu sayede saçınıza yapışan kirler gider ve kan dolaşımı artar.

Bu kuralları uygulamanız halinde sağlıklı saçlar sizin için hayal olmaktan çıkacak!

Bir önceki yazımız olan Tüm Saç Tiplerine Uygun Saç Maskesi başlıklı makalemizde kuru saçlar için, saç maskesi evde ve saç maskesi yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad