Sahip Olmanız Gereken Saç Şekillendirme Malzemeleri

Sahip Olmanız Gereken Saç Şekillendirme Malzemeleri

Saçlarınıza değişik modeller uygulamayı seviyorsanız elinizin altında mutlaka olması gereken bazı malzemeler var. Bu malzemeleri kullanarak pek çok değişik saç stili yaratabilirsiniz. Bu yazımızda saç şekillendirmek için en çok ihtiyaç duyulan malzemeleri sizlerle paylaşıyoruz.

saç kurutma makinesi

saç kurutma makinesi

-Saç Kurutma Makinesi: Saç kurutma makinesi listemizin ilk sırasında yer alıyor. Saç kurutma makinesi sadece saçlarınızı kurutmaya değil aynı zamanda hacimli göstermeye de yarıyor. Piyasada bir çok markanın değişik özelliklere sahip saç kurutma makineleri mevcut. Satın alırken ihtiyacınız olan niteliklere sahip olanı seçmeniz gerek. Özellikle seramik kaplama olanları tercih ederseniz saçlarınız yüksek ısıdan daha az zarar görecektir.

saç düzleştirici

saç düzleştirici

-Saç Düzleştirici: Saçlarınız düz olsa bile saç düzleştirici kesinlikle ve kesinlikle sahip olmanız gereken bir alet. Saç düzleştiriciyi kullanarak saçlarınızın harika bir şekilde düz durmasını sağlayabilir ve kabarmasını önleyebilirsiniz. Saçlarınız düzse çok kısa bir süre ve düşük ısıda çalıştırmanız yeterli. Ancak dalgalı ya da kıvırcık saçlarınız varsa daha uzun vakit alabilir. Piyasa da pek çok çeşitte saç düzleştirici bulmanız mümkün ama eni dar bir düzleştirici alırsanız aynı zamanda saçlarınıza dalga yapmak için de kullanabilirsiniz.

saç maşası

saç maşası

 

-Saç Maşası: Saç maşası da saç şekillendirmek için mutlaka sahip olanız gerekenler arasında yer alıyor, hem de çeşitli kalınlıklarda birkaç tane bulundursanız daha iyi olur. İnce bukleler ve dalgalar için daha küçük çaplı, iri bukleler için ise daha büyük çaplı saç maşaları kullanmanız gerekir.

ısıtmalı bigudi

ısıtmalı bigudi

 

-Isıtmalı Bigudi: Isıtmalı bigudiler gün boyuncu hacmini koruyacak bukleler yaratmanız için son derece kullanışlı ürünlerdir. Kullanması da son derece kolay olan bigudileri çıkardıktan sonra tek yapmanız gereken saçınızı hafifçe şekillendirmek.

 

 

saç pensi

saç pensi

 

-Saç Pensi: Özellikle kuaför salonlarında kullanıldığını gördüğünüz saç pensleri saçlarınızı şekillendirirken saçınızı istediğiniz yerden ayırmak ve sabit tutmak için yardımcı olur. Özellikle saçlarınıza maşa yapacaksanız saç pensi size büyük kolaylık sağlar.

 

 

geniş dişli tarak

geniş dişli tarak

 

-Geniş Dişli Tarak: Saçınızı şekillendirirken saç fırçaları çok işinize yarıyor olabilir ama asla saçınız ıslakken saçınızı fırçalamaya kalkışmayın. Islakken saçlarınız daha çabuk kırılabiliyor. Fırça yerine geniş dişli bir tarak kullanın.

 

 

 

el aynası

el aynası

 

-El aynası: Saçlarınızı tabii ki aynaya bakarak şekillendiriyorsunuz. Peki saçlarınızın arka kısmını yeterince görebiliyor musunuz? İşte el aynası bu durumda çok işe yarıyor. Bu aynayı kullanarak saçınızın arkasını rahatlıkla görebilir ve düzgün şekillenip şekillenmediğinden emin olabilirsiniz.

 

 

tel toka

tel toka

 

-Tokalar: Son olarak da saçınızı şekillendirmek için mutlaka ihtiyaç duyduğunuz tokalardan bahsetmek istedik. Yapacağınız saç modeli ne ise ona göre topuz tokası, kelebek toka, lastik toka ya da tel tokalara mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Her çeşitten birkaç tane bulundurmanızda fayda var.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 sarı saç modelleri, miley cyrus saç ve sarı saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad