Şampuan Seçiminde Yapılması Gerekenler

Şampuan Seçiminde Yapılması Gerekenler

Saçlarına özen gösteren herkes için şampuan seçimi oldukça önemli bir konudur. Piyasada çeşitli saç tipleri için üretilmiş pek çok ürün bulmak mümkün. Marketlerden uygun fiyata alabileceğiniz şampuanların yanı sıra özellikle kuaför ve güzellik merkezlerinde satışa sunulan ve fiyatları ortalamanın üzerinde olan ürünlerde mevcut. İyi bir şampuan için gerçekten çok para harcamaya gerek var mı? Bu yazımızda sizlerle şampuan seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları paylaşıyoruz.

Şampuan alırken nelere dikkat etmeliyiz? Şampuan alırken öncelikli olarak içeriğini kontrol etmelisiniz. Bebek şampuanı gibi yumuşak şampuanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca etiketin üzerini okuyarak içeriğinde “sodyum laurly sülfat” bulunmadığından emin olun. Bu maddenin saçı kuruttuğu ve saçınızdaki nemi yok ettiğine dair bulgular bulunmakta.

Bebek Şampuanları

Saçınız boyalıysa özellikle “boyalı saçlar için şampuan” almaya çalışmayın. Bu şampuanların içindeki bulunan sert maddeler sebebiyle saçınızdaki boyanın daha çabuk çıkmasına sebep olabilir. Daha önce de söylediğimiz gibi yumuşak şampuanları tercih edin.

Uzmanlar şampuanların üzerlerinde yazılı etkilere sahip olduğunu ısrarla belirtiyorlar. Yani bir şampuanın üzerinde  “kepeğe karşı etkili” yazıyorsa böyle olduğunu varsayabilirsiniz. Buna göre saçınızın ihtiyacı olan şampuanı seçebilirsiniz.

Ve son olarak kullandığınız şampuandan memnunsanız değiştirmeye kalkışmayın. Unutmayın, en önemli şey kendinizi nasıl hissettiğinizdir!!!

Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız saç bakımı yapmayı ihmal etmemelisiniz. Saçların bakımı ile ilgili daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istiyorsanız diğer yazılarımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Yumuşak Düz Saç Yapımı başlıklı makalemizde düz saç yapımı, Hacimli saçlar nasıl düzleştirilir ve Hacimli saçları düzleştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad