Şampuan ve Saç Kremi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Şampuan ve Saç Kremi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Piyasada yüzlerce çeşit şampuan ve saç kremi bulunmakta. Peki bu kadar ürün arasından kendiniz için en uygun olanı nasıl seçeceksiniz? Bu yazımızda size şampuan seçimi ve saç kremi seçimi yapmanızda yardımcı olmak için öneriler sunuyoruz.

-Marketten aldığınız ucuz bir şampuanla kuaför salonlarında satılan pahalı bir şampuan arasında fark var mı? Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır. Eğer yağlı saçlarınız varsa ucuz şampuanların içeriğinde bulunan maddeler saçların kurumasına sebep olduğu için saçlarınıza iyi gelebilir. Ama saçlarınız güneşten, klorlu sudan ya da boyadan dolayı zarar görmüşse daha kaliteli bir şampuan ve saç kremi almanız gerekiyor.

-Şampuan ve saç kremlerinin etiketindeki içerikler kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu yüzden bu etiketlere pek de zaman ayırmadan ürün alıyoruz. Oysaki doğru içerikli ürünleri satın almak en önemli unsurlardan biri. Özellikle içeriğinde sodyum laurly sülfat bulunan şampuanların saçlara zarar verdiği iddia ediliyor. Şampuan ve saç kremlerinin ambalajlarına değil içeriklerine mutlaka dikkat edin.

Kepekli saçlar için farklı içerikleri sahip üç şampuan kullanmanız gerekir. Birinin içeriğinde salicylic acid, bir diğerinde selenium sulfide ve üçüncüsünde ise pyrithione zinc bulunmalı.

-Saçlarınızın boyalı ise rengine uygun bir şekilde boyalı saçlar için özel olarak üretilen şampuan ve saç kremlerinden kullanmalısınız. Bu sayede saçlarınız daha az yıpranır ve rengini uzun süre koruyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad