Sarı Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Sarı Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Koyu renk saçları sarıya boyamak evde kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlem değildir. Üstelik saç boyasında bulunan kimyasalla saçlarınızın UV ışınlarından, suda bulunan klor ve sert minerallerden ve saçınızı şekillendirmek için kullandığınız aletlerden dolayı saçınızın rengi hızlı bir şekilde solmaya karşı daha hassas olacaktır. Bu sebeple kuaför salonuna giderek ve yüksek bir meblağ ödeyerek sarıya boyattığınız saçlarınızın bakımını da en iyi şekilde yapmanız gerek. Nasıl mı? İşte sizin için hazırladığımız boyalı sarı saçlar için saç bakımı önerileri:

saçları güneşten korumak

-Özellikle yaz aylarında güneşe çıkarken saçınızı bir şapka ya da eşarp yardımıyla güneş ışınlarından korumanız gerek. Çünkü güneş ışınları saç renginin çok daha hızlı bir şekilde solmasına yol açar. UV ışınlarına karşı koruyucu bir sprey de kullanabilirsiniz. Eğer böyle bir ürün kullanıyorsanız en geç yarım saatte bir yenilemeyi ihmal etmeyin.

saç bakımı

-Tuzlu ya da klorlu suda uzun süre yüzüyorsanız, suya girmeden önce saçınızı ıslatın. Böylelikle saçınızın havuz ya da deniz suyunu fazlaca emmesini engellemiş olursunuz.

saç maskesi

-Ayda bir kez boyalı saçlar için olan ve saçınızı canlı gösterip ışıldamasını sağlayacak saç maskelerinden uygulayın.

şampuan

-Suda bulunan klor ve sert mineraller yüzünden saçınızın matlaşmasını ve renginin solmasını engellemek için haftada bir kez arındırıcı bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

saç düzleştirme

-Saç düzleştirici, saç maşası ve saç kurutma makinesi kullanmadan önce yüksek ısıya karşı saç koruyucu ürünlerden kullanın.

Sarı renk saçlar, platin sarısı saçlar ve daha fazlası için sitemizde yer alan diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Bir önceki yazımız olan Evde Saç Bakımı Yapmanın Püf Noktaları başlıklı makalemizde doğal saç bakımı, saç bakımı nasıl yapılır ve saç bakımı önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad