Sarı Saçlar İçin Saç Maskesi

Sarı Saçlar İçin Saç Maskesi

Sarı saç rengi kadınların vazgeçemediği saç renklerinin başında geliyor. Hemen hemen her kadının hayatının bir döneminde sarı saç rengi tonlarından birini kullanmışlığı vardır demek sanırız abartı olmaz. Özellikle platin sarısı ve bal sarısı gibi sarı renk tonları bu yıl da çok popüler. Sizde sarı saç rengi kullanmaktan vazgeçemeyenler arasında yer alıyorsanız saç renginizi uzun süre koruyacak ve parlak görünmesini sağlayacak bu saç maskesi tam size göre. Üstelik maskenin hazırlanışı da çok kolay.

Malzemeler:

1 adet limon

1 adet patates

Yarım fincan papatya çayı (oda sıcaklığında olacak)

Hazırlanışı:

Maskeyi hazırlamaya limonun suyunu sıkarak başlıyoruz. Sonrasında ise patatesi rendeleyerek devam ediyoruz. Daha sonra ikisini macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Papatya çayını da ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz. Saçlarımızı şampuanla yıkadıktan sonra maskeyi hafifçe masaj yaparak saç derimize ve saçlarımıza sürüyoruz. Saçlarımızı duş bonesi ile kapattıktan sonra saç kurutma makinesini düşük ısıda birkaç dakika saçlarımıza tutuyoruz. İyice durulayıp her zamanki gibi saçlarımızı şekillendirebiliriz. Bu maskeyi uygulayarak aynı zamanda saç bakımı da yapmış olduk.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Saçlar İçin Saç Maskesi başlıklı makalemizde evde maske, evde maske yapımı ve kızıl saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad