Sarmal Topuz

Sarmal Topuz

Yapması oldukça kolay olan bu saç modeli özellikle çocuklarınızın favorisi haline gelecek. Üstelik bu modeli yapmak için çok marifetli olmaya da gerek yok. At kuyruğu yapmayı bilmeniz ve saçı kendi etrafında çevirerek topuz haline getirmeniz yeterli. Bu saç modeli için ihtiyacınız olan malzemeler tarak, tel toka, saç lastiği ve saç bandından ibaret. Saç modelleri arasında beğeni toplamayı başaran ve çocukların çok sevdiği sarmal topuz modeli için yapmanız gerekenler:

Sarmal Topuz-1

1-Saçınızı kafanızın tepe bölümüne kadar ortadan ayırın. Saçınızın ön iki yarısı saçınızın ¼’ünü, tepeden aşağı kadar olan kısım ise ½’sini oluşturacak şekilde kalmalıdır. Ayırdığınız saçları lastik tokayla sıkıca tutturarak at kuyruğu haline getirin.

Sarmal Topuz-2

2-Önce ön kısımdaki at kuyruklarını biraz ıslatın, sonra da kendi etrafında çevirerek topuz haline getirin ve bozulmadan durması için üzerine lastik toka geçirin. Saçın dışarı çıkan kısımlarını tel toka ile tutturun.

Sarmal Topuz-3

3-Üç ayrı topuz halinde duran saçınızı orta noktada birleşecek şekilde tel tokalar ile birbirine tutturun. Dilerseniz saç spreyi kullanarak saçınızın daha sabit durmasını sağlayabilirsiniz.

Yapması 5 dakikadan fazla sürmeyen saç modelleri arasında yer alan  sarmal topuz saç modeli eminiz ki sıkça kullandığınız bir model haline gelecek. Topuzu daha rahat yapabilmek için aşağıdaki videoyu izleyerek yardım alabilirsiniz.

2014 Yılı En Güzel Topuz Modelleri

Burgulu Topuz Modeli

Sarmal Topuz Videosu

Bir önceki yazımız olan Saç Örgüsü Modelleri başlıklı makalemizde Bahar Çiçeği Örgüsü, Denizkızı Saç Örgüsü ve örgü modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad