Seksenli Yıllar Saç Modelleri

Seksenli Yıllar Saç Modelleri

Seksenli yıllar farklı stili ile tanınan yıllar. Modanın çok cesur , renkli ve çılgın olduğu seksenler saç modelleri açısından da pek farklı değildi. Bu yazımızda seksenlerin saç stillerine bir göz atmak istedik.

Saç Kesimi Tarihçesi

 Yandan At Kuyruğu Modelleri

Seksenlerin en basit ve en çok kullanılan saç modellerinden biri olan yandan at kuyruğu modelleri orta ve uzun saçlara sahip herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyordu. At kuyruğu ne kadar yüksekten bağlı olursa o kadar çarpıcı bir görüntü elde ediliyordu. Sizde yandan at kuyruğu yapmak isterseniz tek yapmanız gereken normal at kuyruğu gibi saçınızı toplamak ve istediğiniz tarafa doğru tarayarak bağlamak. Büyük ve renkli bir toka kullanırsanız seksenlerin ruhunu daha iyi yakalamış olursunuz. Büyük sallantılı küpeler takarak görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Yandan At Kuyruğu

Yandan At Kuyruğu

 

Yandan At Kuyruğu Modeli

Yandan At Kuyruğu Modeli

 

80ler yandan at kuyruğu

80ler yandan at kuyruğu

 

 

 

 

 

 

 

İri Dalgalı Perma Saç Modelleri

Seksenlerin daha kalıcı olan saç modeli ise iri dalgalı perma saç modelleridir. Özellikle ünlü şarkıcı Madonna’nın permalı saçları hala hafızalardaki yerini korumakta. Sizde saçlarınızı kuaförünüze perma yaptırarak iri dalgalı hale dönüştürebilirsiniz. Ancak çok sık perma yaptırmamaya dikkat edin yoksa saçlarınız yıpranır. Kalıcı bir dalgalı saç modeli istemiyorsanız saç maşası ya da bigudi yardımıyla saçlarınızı dalgalı hale getirebilirsiniz. Seksenlerin permalı saçları yataktan yeni çıkmış izlenimi yarattığı için saçlarınızı fazlaca şekillendirmeye çalışmayın.

İri Dalga Perma

İri Dalga Perma

 

İri Dalga Perma Saç Modeli

İri Dalga Perma Saç Modeli

 

Permalı Saçlar

Permalı Saçlar

Kaküllü Saç Modelleri

Seksenli yılların vazgeçilmezlerinden biri ise kaküllü saç modelleri. Kakül ne kadar derin kesilmiş ve uzun olursa o kadar iyi. Kaküllerinizi belirginleştirmek için saç spreyi kullanabilirsiniz. Bu saç modeli çok dikkat çekici olduğundan sade bir kıyafet giymeniz yeterli.

Kaküllü Saç Modelleri

Kaküllü Saç Modelleri

 

Kaküllü Saç Modeli

Kaküllü Saç Modeli

 

Kahküllü Saç Modeli

Kahküllü Saç Modeli

 

 

 

 

Kaküllü Saç Modelleri Foto Galeri

Su Dalgası Saç Modelleri

Seksenlerin başka bir popüler modeli ise su dalgası saç modeli. Üstelik bu modeli yapmak çok kolay. İsterseniz gece yatmadan önce ince tutamlar halinde ördüğünüz saçlarınızı sabah açarak bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak istemiyorsanız saç maşası ile de yapabilirsiniz. Saç maşası ile su dalgası yapımını öğrenmek için altta bulunan linki tıklamanız yeterli.

Su Dalgası

Bir önceki yazımız olan Miley Cyrus Saç Modelleri başlıklı makalemizde miley cyrus saç modelleri, miley cyrus saç stili ve miley cyrus saçları hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad