Tüm Saç Tiplerine Uygun Saç Maskesi

Tüm Saç Tiplerine Uygun Saç Maskesi

Yumurta deyince gözünüzde mutfak canlanıyor olabilir ama yumurta aynı zamanda saç bakımı için bulunmaz bir nimet. Yağ ve protein açısından zengin olan yumurta sarısı saçları doğal olarak nemlendirir, bakteri yiyen enzimleri içeren yumurta beyazı ise saçlardaki istenmeyen yağlanmayı ortadan kaldırır. Peki yumurta maskesi nasıl hazırlanıyor? İşte cevabı:

Normal saçlar için yumurtanın tamamını saçları forma sokmak amacıyla kullanabilirsiniz. Eğer yağlı saçlar için bu maskeyi uygulayacaksanız sadece yumurtanın beyazını kullanmanız gerekiyor. Kırılmış ve kuru saçlar için ise saçı nemlendirmek amacıyla yumurta sarısını uygulamanız yeterli olacaktır. Saçınız için bu seçeneklerden hangisi uygun ise saçınız temiz ve nemli iken yarım kase çırpılmış yumurtayı saçınıza sürün. Eğer yeterli gelmezse ihtiyacınız olduğu kadar yumurta katabilirsiniz. Saçınızda 20 dakika tuttuktan sonra soğuğa yakın ılık bir su ile yıkayın ve saçınızı şampuanlayın. Yumurtanın tamamını ya da sarısını kullanarak yaptığınız saç maskesi ayda bir, yumurta beyazı ile yaptığınız saç maskesi ise iki haftada bir uygulanabilir.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızın Yağlanmasını Önlemenin Yolları başlıklı makalemizde yağlı saç dökülmesi, yağlı saçın çözümü ve yağlı saçlar için şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad