Uzun Saçlardan Vazgeçememek İçin Sebepler

Uzun Saçlardan Vazgeçememek İçin Sebepler

Uzun saçların bakımına kısa saçlara oranla daha fazla zaman ayırmak gerektiği bir gerçek. Ancak uzun saçlarla yapılabilecek o kadar çok saç modeli var ki kimi zaman saçlarımızı kısa kestirmeyi düşünsek bile hemen vazgeçiyoruz. Uzun saçlardan vazgeçmemek için başka sebepler de mevcut tabii ki. Bu yazımızda uzun saçlardan neden vazgeçmemeniz gerektiğine dair sebepleri sizlerle paylaşıyoruz.

-Pixie saç modeli gibi kısa saç modelleri her ne kadar güzel olsa da hiçbir zaman uzun saç modellerinin sağladığı kadınsı görünümü sağlayamıyor. Uzun saçlar adeta dişiliğin sembolü haline gelmiş durumda. Pek çok erkeğin kadınlarda uzun saçları beğendiği biliniyor. Sadece bu sebep bile saçlarınızı uzatmanız için yeterli!

-Bob saç kesimi gibi saç modellerinde saçınızın şeklini koruması için sık sık kuaföre gidip saçınızı kestirmeniz gerekir. Ancak saçlarınız uzunsa arada bir uçlarındaki kırıkları aldırmanız yeterli. Ayrıca kısa saç modelleri kullanıyorsanız saçlarınızın yağlı görünmemesi için uzun saçlara oranla daha sık yıkamanız gerekir.

-Saçlarınız uzunsa istediğiniz zaman istediğiniz saç modelini uygulamak gibi bir lükse sahipsiniz demektir. Saçlarınızı isterseniz dalgalı ya da düz olarak kullanabileceğiniz gibi at kuyruğu, topuz, yandan saç örgüsü gibi herhangi bir modeli de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kısa saçlarda ne yazık ki böyle bir seçenek mevcut değil.

-Yuvarlak bir yüz şekliniz varsa ya da son zamanlarda kilo aldıysanız eğer saçlarınız uzunsa rahatlıkla yüzünüzü daha oval gösterebilirsiniz. Ancak saçlarınız kısaysa yüzünüz olduğu gibi görünecek ve saçlarınızla kapatma şansınız da olmayacak.

-Uzun saçlarınızdan vazgeçmemeniz için en önemli sebeplerden biri de şudur: saç uzatmak yıllar sürer. Bu kadar uzun süre bekleyerek uzattığınız saçlarınızdan vazgeçmek hiç de kolay olmasa gerek.

topuz modeli

topuz modeli

dalgalı saç modeli

dalgalı saç modeli

düz saç modeli

düz saç modeli

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Yıkayamadığınızda Kullanabileceğiniz Saç Modelleri başlıklı makalemizde at kuyruğu, dağınık topuz ve Dalgalı saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad