Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin İpuçları

Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin İpuçları

Uzun ve sağlıklı saçlar neredeyse tüm kadınların hayali. Sizin de uzun saçlarınız varsa ve sağlıklı olmaları için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız ya da saçlarınız kısaysa ve uzatmaya çalışıyorsanız bu yazı tam size göre. Bu yazımızda uzun ve sağlıklı saçlar için neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

-Saç uçlarınızı düzenli olarak kestirin. 6-8 haftada bir kestirmeniz yeterli olacaktır. Düzenli olarak kestirmediğiniz takdirde saç uçlarındaki kırıklar çoğalacak ve saç sağlığınızı olumsuz etkileyecektir.

-A vitamini saç sağlığınız için son derece yararlıdır, ayrıca saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar. Aynı şekilde biotin de sağlıklı saçlar için son derece yararlıdır. Bunları kullanmak için doktorunuza danışın.

-Beslenmenize dikkat edin. Yetersiz beslendiğinizde saçlarınıza olumsuz olarak yansıyacağı gibi, dengeli ve sağlıklı beslenme de saçlarınızın gerekli olan besinleri almasını sağlar.

-Saçlarınıza karşı nazik olun. Tararken ve fırçalarken özenli davranmazsanız ya da at kuyruğu ve topuz yaparken çok fazla gergin olmalarını sağlarsanız saçlarınız yıpranır. Yıprandığında ise saç kesimi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

-Uzmanlar saç derisine masaj yapmanın saçların uzamasını sağladığını söylüyorlar. Saç derisindeki dolaşımın artması saçların daha çabuk uzamasını sağlıyor.

-Saçlarınız için kullandığınız ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterin. Şampuan, saç kremi, saç maskesi gibi ürünleri biraz masraflı olsa da en iyi kalite de kullanmaya çalışın.

-Ve son olarak saçlarınız kısaysa ve uzatmaya çalışıyorsanız yapmanız gereken en önemli şey sabırlı olmak. Zira ara uzunluklarda saç şekillendirme zor olabiliyor. Önemli olan pes etmemek ve saçlarınız uzayana kadar beklemek.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad