Uzun Yüzler İçin Saç Kesimi Modelleri

Uzun Yüzler İçin Saç Kesimi Modelleri

Eğer uzun bir yüz şekline sahipseniz kendinize yakışacak saç kesimi modellerini öğrenerek bu modelleri tercih etmelisiniz. Zira dikdörtgen yüz olarak da adlandırılan uzun yüzlere her model yakışmamaktadır. Bu yazımızda sizlere yardımcı olmak için ipuçları vereceğiz.

saç modelleri

saç modelleri

Oval yüz, genel olarak göze en hoş görünen yüz şekli olarak kabul edildiği için saç kesiminizle yüzünüzü ovale en yakın şekle getirmeye çalışmalısınız. Bunu yapmak ve yüzünüzün uzunluğunu kapatabilmek için ise, saçınızı yandan ayırabilir ya da kaküllü bir saç kesimini tercih ederek alnınızı kapatabilirsiniz. Kısa saç kesimleri uzun yüzlerde güzel durmamaktadır, o yüzden kısa saç modellerinden uzak durmalısınız. Yine aynı şekilde uzun ve düz saç modelleri yüzü aşağı doğru uzun göstereceği için uzun yüzler için pek önerilmemektedir. Dalgalı ve kıvırcık saçlarla uzun yüzlere yakışan modeller yaratılabilir. Bob saç kesimleri ise uzun yüzlere en çok yakışan saç kesimi modellerindendir. Bu kesimle çene bölgenizin geniş ya da dar görünmesini sağlayabilir, dikkatleri bu bölgeye çekebilirsiniz. Bob saç modelleri de orta boy saçlarda güzel durmaktadır.

Uygun Saç Kesimi İçin Yüz Şeklinizi Belirlemek

Bob Saç Kesimi Modelleri

bob saç kesimi

bob saç kesimi

Uzun yüzlü kişilere en çok yakışan modellerden biri olan Bob stili, klasik bir model olup, genel olarak çene hizasında oval veya yuvarlak bir şekilde bitmektedir. Eğik uçlu olarak da kullanılan bu model hem ülkemizde hem de dünyada yaygın olarak kullanılan modellerden biridir. Yandan eğri gelen bob modelleri yüzünüzün olduğundan daha kısa ve geniş görünmesine yardımcı olacaktır. Yan tarafı katlı ve hacimli bob saç kesimi yüzüne güvenen kişiler için idealdir. Ayrıca hafif bukle ve dalgalarda bob modellerde çok şık durmaktadır. Saçınızda bob kesimi tercih edecekseniz, düzenli olarak uçlarından aldırmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Bob Saç Modeli Foto Galeri

kaküllü saç modelleri

kaküllü saç modelleri

Kaküllü Saç Kesimi Modelleri

Uzun yüzlü bayanlar için önerilen diğer modeller ise kaküllü modellerdir. Bu modelle alın bölgesinin kakülle kapatılarak yüzün olduğundan daha kısa görünmesi sağlanmaktadır. Kakülle geniş alınlar, daha dar gösterilebilmektedir. Kakül özellikle uzun saçlarda etkileyici bir görüntü yaratmaktadır.

 

Kaküllü Saç Modelleri Foto Galeri

 Bukleli ve Dalgalı Saç Modelleri

dalgalı saç modelleri

dalgalı saç modelleri

Bukleli ve dalgalı saçlar yüzün bir kısmını örttüğü için uzun yüzlerde güzel durmaktadır. Yüzünüze düşen tutamlar yüzün uzunluğunu kapatarak daha kısa görünmesini sağlamaktadır. Dalgalı bir saça sahipseniz, saçınızı hacmini ve canlılığı koruması için düzenli olarak bakım yapmanız gereklidir.

 Dalgalı Saç Modelleri Foto Galeri

 

Bir önceki yazımız olan Saç Kesimi Tarihçesi başlıklı makalemizde katlı kesimler, kısa saç kesimi ve saç hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad