Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Uzun Yüzler İçin Saç Modelleri

Yüz şekline uygun bir saç modeli seçmek güzel görünmenin temel kurallarından biri. Her yüz şekli için farklı saç modelleri kullanmak mümkün. Bu yazımızda uzun yüzlere en çok yakışan saç modellerini sizlerle paylaşmak istedik.

Uzun ya da dikdörtgen yüz olarak bilinen bu yüz şeklinde, saçlar kullanılarak yüz şekli olabildiğince ovale yaklaştırıldığında ortaya güzel görüntüler çıkmakta. Bunun içinde eğer geniş bir alnınız varsa kaküllü saç modelleri kullanarak alnınızı kapatabilir ve yüzünüz olduğundan daha oval görünmesini sağlayabilirsiniz. Uzun ve düz saç modelleri uzun yüzleri daha da uzun gösterdiği için kaçınılması gereken modeller arasında ancak katlı saç modellerini istisna olarak tutabiliriz. Uzun düz saçlar yerine dalgalı saç modellerini tercih etmelisiniz. Ayrıca bob saç kesimi modelleri de uzun yüzlere en çok yakışan saç modelleri arasında sayılabilir. Çok kısa saç modelleri de uzun yüzler için tavsiye edilmemektedir.

Uygun Saç Kesimi İçin Yüz Şeklinizi Belirlemek

uzun dalgalı saç modeli

uzun dalgalı saç modeli

kaküllü saç modeli

kaküllü saç modeli

dalgalı bob saç modeli

dalgalı bob saç modeli

Bir önceki yazımız olan Düz Saçlar İçin Şekillendirme Önerileri başlıklı makalemizde bebek pudrası, çorapla saç sarma ve çorapla topuz yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad