Yağlı Saçlar İçin Maske

Yağlı Saçlar İçin Maske

Yağlı ciltlerle ilgili pek çok makale karşınıza çıkmıştır. Bu makalelerde cildin neden yağlı olduğu ve yağ üretiminin nasıl azaltılacağı anlatılmakta. Cilt kendini zarar görmekten korumak için yağ üretir. Saçlar için de aynı şey geçerli. Saçlarınızdaki yağdan kurtulmaya çalıştıkça saç deriniz daha fazla yağ üretir. Bu yazımızda yağlı saçlar için harika bir saç maskesi tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı badem yağı

1 yemek kaşığı avokado yağı

Hazırlanışı:

Zeytinyağı, badem yağı ve avokado yağını bir kase içinde karıştırın. Karışımı saçlarınıza sürün ve saçlarınızı duş bonesi ya da bir havlu yardımıyla sarın. Maskeyi 1 saat kadar saçınızda beklettikten sonra 1-2 kez şampuanlayarak temizleyin. Saçlarınızı kesinlikle daha fazla şampuanlamayın aksi takdirde maske hiçbir işe yaramamış olur. Saç derinizde ince bir tabaka yağın kalmış olması gerekiyor. Saç deriniz bu yağı yavaş yavaş emecektir. Hazırlanışı çok kolay olan bu saç maskesi tarifi saçlarınızın daha parlak, daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Saç Uzatan Maske başlıklı makalemizde hardal maskesi saç uzatırmı, hardal maskesi yapanlar ve saç hardal maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad