Yağlı Saçlar İçin

Yağlı saç problemini gideren saç bakım maskelerinden olan bal ve yumurta sarısı maskesi ile sizde saçlarınızın yağlanma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Etkileri ile büyük beğeni kazanan bal ve yumurta sarısı saç bakım maskesi sizin de tercih ettiğiniz saç maskeleri arasındaki yerini alabilir. Yağlı görülen saçlardan kurtulma şansı sunan bu etkili saç maskesi ile sizde hayalini kurduğunuz mükemmel saçlara kavuşabilirsiniz. Hazırlanışı ve saça uygulanışı kolay olan bal ve yumurta sarısı maskesi için yapmanız gereken şunlardır.

Gereken Malzemeler

1,5 tatlı kaşığı bal

2 adet yumurta sarısı

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bal ve yumurta sarısı saç bakım maskesi tarifini hazırlamak için malzemeleri güzelce çırpmalısınız. Çırpma işlemi bitince maske tarifiniz hazır hale gelecektir. Karışımı saç diplerinize ve uçlarına güzelce sürmelisiniz. Ballı yumurta sarısı maskesinin etki edebilmesi için saçınızda 30 dakika kadar kalması gerekmektedir. Karışımı saçlarınızda 30 dakika bekledikten sonra ılık su kullanıp saçınızı durulayabilir ve evde doğal saç bakımınıza son verebilirsiniz. Bal ve yumurta sarısı saç bakım maskesi kullananlar nemlendirici özelliği bulunmayan bir şampuan kullanması önerilmektedir. En etkili saç bakım maskelerinden bir tanesi olan bu harika tarif sayesinde sizde saçlarınızdaki yağlanma sorununu yenebilir ve çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızın Çok Daha Hızlı Uzamasını İster Misiniz? başlıklı makalemizde doğal saç maskeleri, saç bakımı ve saç uzatan maske hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad