Yağlı Saçları Her Gün Yıkamamak İçin İpuçları

Yağlı Saçları Her Gün Yıkamamak İçin İpuçları

Çabuk yağlanan saçlar ne yazık ki pek çok kişinin ortak sorunu. Yağlanma problemi yüzünden bazen saçlarınızı her gün yıkamak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Hele de saçlarınız uzunsa yıkayıp kurutmak ve şekillendirmek gerçekten zaman zaman çok yıpratıcı olabiliyor. Bu yazımızda saçınızı en azından bir gün atlayarak yıkayabilmeniz için harika bir ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Eğer açık renk saçlarınız varsa bu ipucu çok işinize yarayacak. Bebek pudrasını fırçanızın üzerine serperek saçlarınızı bilhassa saç diplerinize değmesine özen göstererek fırçalayın. Bebek pudrası saç diplerindeki yağların emilmesini sağlayarak saçınızı bir gün daha yıkamadan kullanabilmenize yardımcı olur.

Eğer saçlarınız koyu renk ise pudranın rengi belli olacağı için bu yöntemi uygulamak size göre değil. Ama üzülmeyin bunun da bir çaresi var: saç spreyi kullanmak. Saç spreyini saç diplerinize sıkın ve daha sonra havlu ile silin. Saç spreyinde bulunan alkol saçınızdaki yağları emecektir.

Bir önceki yazımız olan Evde Fön Çekme başlıklı makalemizde evde fön, evde fön nasıl yapılır ve fön çektirme hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad