Yanmış Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Yanmış Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Saçlarınızı saç maşası ile çok şekillendirdiyseniz, saçlarınız çok koyu bir renk iken platin sarısı gibi bir renge boyattıysanız, günlerce güneşin altında kaldıysanız ya da saçlarınıza perma yaptırdıysanız saçlarınız yanmış olabilir. Peki bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Bu yazımızda sizlere bu konudaki önerilerimizi sunuyoruz.

-İlk olarak saç düzleştirici ve saç maşalarını bir kenara kaldırmanız gerekiyor. Saçlarınız düzelene kadar bu aletleri kullanmamanızda yarar var. Saç uçlarınıza da her üç haftada bir saç kesimi yaptırarak saç uçlarınızdaki kırıkları aldırın.

-Kuru ve yıpranmış saçlar için keratin içeren nemlendirici kremlerden kullanın. Kremi saçınızın tamamına sürdükten sonra on dakika kadar bekleyin. İlk başlarda bu işlemi haftada iki kere yapmanızı tavsiye ediyoruz. Daha sonra haftada bir kez yapmanız yeterli olur.

-Saçlarınızı her gün yıkamamaya çalışın, şampuan değil ama su saçları kurutmaktadır. Mutlaka duş almanız gerekiyorsa saçlarınızı duş bonesi ile kapatarak ıslanmalarını önleyin.

Bir önceki yazımız olan Dolaşık Saçlar Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde dolaşık saç, dolaşık saçlara çözüm ve dolaşık saçları açmak için hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad