Yaz Aylarında Saç Bakımının Püf Noktaları

Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız onlara her mevsim düzenli olarak saç bakımı yapmalısınız. Ancak özellikle yaz aylarında yapmanız gereken bakım konusunda daha dikkatli olmalısınız. Zira yaz aylarında saçlar aşırı sıcak olan havaların etkisiyle kurumakta, saçlarda kırıklar oluşmakta ve saç dökülmesi meydana gelmektedir. Ayrıca saçların rengi de güneş ışınlarının etkisiyle açılmaktadır. Tüm bu olumsuzluklardan kaçınmak içinse önerilerimizi uygulamanız yeterli.

-Yaz aylarında özellikle rüzgarın etkisiyle saçlar kurumaktadır. Bunun için saçlarınızı her zamankinden daha fazla nemlendirmeniz gerekmektedir. Sürekli olarak kullandığınız şampuanı yaz aylarında değiştirebilir ve saçlarınıza daha fazla nem verecek bir şampuan kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca saç kremi uygulamayı da ihmal etmemelisiniz.

-Saçlarınızın elektriklenmesini ve kabarmasını önlemek istiyorsanız bu tür sorunlar için üretilen doğal saç bakım ürünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Yine de başarılı olamazsanız dışarı çıkarken şapka takmayı deneyebilirsiniz.

-Saçların yıpranmasına ve kurumasına yol açan sebeplerin başında yüksek ısı geliyor. Yaz aylarına güneşin etkisiyle zaten saçlar kurumaya daha meyilli iken üzerine bir de saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutursanız iyice zarar görmelerine neden olabilirsiniz. Bu yüzden saçlarınızı kendi haline bırakarak kurumalarını sağlayabilirsiniz.

-Sağlıklı saçlara sahip olmak için yapmanız gereken şeylerden biri de kırık saç uçlarınızdan kurtulmak. 4-6 hafta aralıklarla düzenli olarak saç kesimi yaptırarak saç uçlarınızdaki kırıklara elveda diyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesini Engelleyen Saç Maskesi başlıklı makalemizde dökülme problemi, En etkili saç bakım maskeleri ve saç dökülmesine karşı hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad