Yoğurt ve Yumurta Maskesi

Yağlı saçlara sahip olan insanların adeta kurtarıcısı olan harika bir saç bakım maskesinden söz edeceğiz. Siz de saçlarınız için etkili bir saç maskesi arıyorsanız birazdan inceleyeceğimiz maske tarifini mutlaka değerlendirmelisiniz. Yoğurt ve yumurta ile yapılan bu saç maskesi ile muazzam sonuçlar elde etmeniz mümkün.  Hazırlanışı ve uygulanışı oldukça kolay olan bu mükemmel saç bakım maskesi sizin de beklentilerinizi yanıtlayabilir. İhtiyacınız olan malzemeleri temin etme konusunda ise hiç sıkıntı yaşamazsınız. Evde doğal saç bakımı yapmak istediğinizde yoğurt ve yumurta maskesini hazırlayabilir ve saç sağlığınızı korumaya başlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • 50 gram yağsız yoğurt
  • 1 adet yumurta

Hazırlanışı

Yağlı saçlar için olan bu saç maskesini hazırlayabilmek için malzemeleri güzelce çırpmanız yeterli. Çırpma işleminin sona ermesi ile beraber saç maskeniz kullanıma hazır hale gelecektir. Nemli ve temiz saçlarınıza karışımı güzelce sürmelisiniz. Saç maskesinin etki edebilmesi için 30 dakika kadar saçınızda kalması gerektiğini unutmamalısınız. Bu sürenin sonunda ise ılık suyla saçlarınızı yıkayabilir ve saç maskesini çıkartıp saç bakımınızı noktalayabilirsiniz. Yoğurt ve yumurta maskesi ile evinizde kolaylıkla saç bakımınızı gerçekleştirmeniz mümkün. Saçları besleyen ve daha sağlıklı olmasını sağlayan bu tarif sizin de vazgeçilmez saç bakım maskeleriniz arasına girmeye aday görünüyor.

Saç sağlığınız için pozitif adımlar atmak ve daha güzel saçlarınızın olmasını sağlamak istediğinizde bu saç maskesini deneyebilirsiniz. Yağlı saç tipine sahip olanların en gözde maskelerinden biri haline dönüşen yoğurt ve yumurta maskesi ile hayal ettiğiniz ışıltılı saçlara kavuşmanız çok zamanınızı almayacaktır.

Yoğurt ve yumurta saç bakım maskesi haftada 2 defa hazırlanıp uygulanabilen bir saç maskesidir. Sizde bu saç maskesini haftada 2 sefer kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ballı Saç Maskesi Tarifi başlıklı makalemizde Ballı saç maskesi, Ballı saç maskesi tarifi ve saç maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad