Yüksek Topuz Modeli

Yüksek Topuz Modeli

Son dönemlerde Kim Kardashian’ın yüksek topuz modeli trend olmuş ve neredeyse tüm hanımlar bu yüksek topuz modelini kendi saçlarında uygulamaya başlamışlardır. Gerçekten de saçlarda çok şık duran bu yüksek topuz modeli hem gündüz ve hem gece biz kadınların iyi bir kurtarıcısı olmuştur. Fakat pek çok kadın her seferinde bu etkileyici topuz için kuaförlere taşınmak istememektedir. Biraz daha doğal ve ev yapımı olsun diyorsanız istediğimiz bu yüksek topumuzun yapımı aslında çok basittir. Bugün sizlere Kim Kardashian’ın etkileyici topuzunu evde kendi başınıza nasıl yapacağınızı öğreteceğiz.

Her kadının kolayca evinde yapabileceği bu topuz için ihtiyacınız olan şeyler çok basittir. İki tane saç lastiği, yeteri kadar tel toka ve eski kullanmadığınız bir çorap. Şimdi içinizden çorabı ne yapacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Çoraptan bir tür toka yapacağız. Bunun için önce çorabımızın kapalı kısmının ucunu kesiyoruz. Sonra oradan başlayarak içe doğru diğer uca kadar kıvırıyoruz. Bu şekilde kalın tombul bir lastik elde edeceğiz. Arzu ederseniz bu yüksek topuz için özel olarak satılan tokaları da satın alabilirsiniz ama bizce hiç gereği yok.

Evet, şimdi bu güzel saç modelinin yapılışına geçebiliriz. Önce saçınızı güzelce tarayın ve her yerinin iyice açıldığından emin olun. Daha sonra bir lastik tokayla yukarıdan sıkıca atkuyruğu yapın. Bunu yaparken yanlardan saçınızı taramayı ihmal etmeyin ki düzgün bir görüntü elde edebilelim. Düzgünce topladıktan sonra saçımızın ön kısımlarını spreyleyip eski bir diş fırçası yardımıyla sabitliyoruz. Aynı işlemi saçınızın arka taraflarına da aynı şekilde tekrarlıyoruz. Tepede topladığımız saçın üzerine önceden hazırladığımız çorap lastiğini düzgünce geçiriyoruz. Sonra tepede topladığımız saçı arka ve ön olmak üzere ayırıp dağıtıyoruz. Diğer lastiği de düzgün bir şekilde bu topağın üzerine geçiriyoruz. Altta kalan saçları da yüksek topuzumuzun etrafına dolayıp tel tokayla tutturuyoruz. Topuzumuzu oluşturduktan sonra yine spreyle düzeltip sabitliyoruz.

Yüksek Topuz

Yüksek Topuz

Yüksek Topuz Modeli

Yüksek Topuz Modeli

Topuz Modeli

Topuz Modeli

Bir önceki yazımız olan Alçak Topuz Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde alçak topuz modelleri, alçak topuz saç modelleri ve düşük topuz hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad