Yüksek Topuz Modelleri

Yaz aylarının vazgeçilmez saç modellerini oluşturan yüksek topuz modelleri, gerçekten bizi gün içinde çok rahat hissettiren aynı zaman da çok şık bir hava katan nadide modellerdir.  Özellikle bu sıcak yaz günlerinde ensemizi ferahlatan bizi uzun saçlarımızın rehavetinden koruyan yüksek topuz modelleri, günü kurtarmak ve gecenin yıldızı olmak için bize çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bilinenin aksine yüksek topuz modelleri, saç modelleri arasında yapımı son derece kolay modellerdir. Sadece küçük püf noktalarını öğrenmeniz ve birkaç pratik yapmanız gerekmektedir. Sizde harika bir yüksek topuz modeli yapmak istiyorsanız yazımızın devamındaki tüyoları okumalısınız.

Yüksek topuz modeli;  yüksek bir topuz modeli yapmadan önce yanınıza bir fırça, ince uçlu tarak, lastik, saç spreyi ve tel toka alın.

Önce saçınızı güzelce fırçalayın. Spreyi sıkın ardından dağılması için tekrar fırçalamanız da yarar vardır. Bu işlem ne işe yarayacak diye merak edenler için, bu saçınızın daha mat görünmesini sağlayacak ve topuz daha kalıcı olacak.

Tüm saçlarınızı tepede bir atkuyruğu yaparak toplayın. Daha sonra hacimli bir görünüm için topuz tokası takın. Saçınızı topladığınız kısmın etrafında dolandırın. Sonra spreyle yatıştırın yüksek topuzunuz hazır.

Bir önceki yazımız olan Ters Ombre Saç Modası başlıklı makalemizde ombre, ombre saç modası ve Ombre saç nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad