Yumuşak Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

Yumuşak Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızın kuruluğundan ya da uçlarının kırılmasından mı şikayetçisiniz? Öyleyse bu yazımızı okuyarak ipek gibi yumuşak saçlar için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

-Yumuşak saçlara sahip olmak için en önemli ipucu saçınızı her gün yıkamaktan kaçınmak. Pek çok şampuan sık kullanıldığı takdirde içeriğindeki kimyasal maddeler yüzünden saçlardaki doğal yağların kurumasına ve saçların yıpranmasına sebep olur. Saçınızı yıkamadığınız günlerde çok kirliymiş gibi hissediyor ve rahatsız oluyorsanız kuru şampuan kullanmayı deneyin. Böylece hem saçlarınız güzel kokar hem de daha kolay şekillenir.

-Yumuşak saçlar için ikinci ipucu ise her hafta düzenli olarak derinlemesine nemlendiren bakım uygulamak. Piyasada bulunan saç maskelerinden birini alabileceğiniz gibi evde kendinizde saç maskesi hazırlayabilirsiniz.

Parlak ve Yumuşak Saçlar İçin Mayonez Bakımı

-Saçlarınızın ipek gibi yumuşak olmasını istiyorsanız biraz masraflı da olsa kaliteli bir saç fırçası almanız gerekiyor. Kaliteli bir fırça kullanarak hem saçınızdaki kirlerin temizlenmesini hem de saç derinize masaj yapılmasını sağlamış olursunuz.

-Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici ve saç maşalarını her kullandığınızda yüksek ısı yüzünden saçlarınız yıpranır. Bu yüzden mümkün olduğunca saçlarınızı kendi kendine kurumaya bırakmalı, saç şekillendirici aletlerden birini kullanmadan önce mutlaka ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanmalısınız.

Isıya Karşı Koruyucu Saç Bakım Ürünleri

-Saçınızı havlu ile kurularken yumuşak dokunuşlarla kurulayın. Sert bir şekilde kurulamak saç dökülmesinin sebeplerinden biri olarak görülüyor.

-Yetersiz beslenmenin cildinize olduğu kadar saçlarınıza da zarar verdiği bilinen bir gerçek. Bu yüzden beslenmenize özen gösterip, saçlarınız için yararlı olan besinlerden tüketmeye gayret edin.

Sağlıklı Saçlar İçin Tüketmeniz Gereken Gıdalar

-Saçlarınızı uzatmaya çalışıyor bile olsanız düzenli olarak uçlarını kestirin. Kırık saç uçları kesilmediği takdirde büyük bir probleme dönüşebilir.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Saçlar İçin Tüketmeniz Gereken Gıdalar başlıklı makalemizde güçlü saçlar için beslenme, güçlü saçlar için ne yapılmalı ve güçlü saçlar için ne yemeli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad