Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesimi Modelleri

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesimi Modelleri

Yuvarlak bir yüze sahipseniz ve yüz şeklinize uyan bir saç modeli bulmakta zorlanıyorsanız, bu yazımız tam size göre. Ama her şeyden önce sırf modaya uymak için saçınızı kendinize yakışmayan bir şekilde kestirmemeniz gerektiğini aklınızda bulundurun. Ayrıca saç kesiminiz yaşam tarzınıza da uygun olmalı. İşte size yuvarlak yüze uygun saç kesimi modelleri ile ilgili ipuçları:

 

Oval yüz, göze en hoş görünen yüz olarak kabul edilmekte, bu sebeple de ister düz ister kalp şeklinde olsun tüm yüz şekilleri ovale en yakın görüntüye kavuşturulmaya çalışmaktadır. Yani sizde yüzünüzü ovalleştirecek bir saç kesimi tercih etmelisiniz. Bunun içinde başınızın üzerinde hacmi artan bir saç kesimini tercih etmelisiniz. Hacimli saçlar için düzenli olarak bakım yapmalısınız.

 

asimetrik saç kesimi

asimetrik saç kesimi

Asimetrik saç kesimi yüzü oval göstermektedir. Böyle bir saç kesimi yaptırabilirsiniz.

 

dalgalı saç modeli

dalgalı saç modeli

Yuvarlak yüz için omuz hizasında bir saç uzunluğu en uygun olanıdır. Ancak uzun saçlarda kullanılan bukleler ve dalgalar da harika bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

çene hizasında saç kesimi

çene hizasında saç kesimi

Saçınız kısaysa çene hizasından aşağı doğru bir saç kesimi ile kat verdirebilir ve yüzünüzün olduğundan daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

at kuyruğu saç modeli

at kuyruğu saç modeli

Saçınızı at kuyruğu yapmakta yüzünüz oval görünmesine yardımcı olur. Saçınızı ikiye ayırmanız daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Uygun Saç Kesimi İçin Yüz Şeklinizi Belirlemek başlıklı makalemizde Dikdörtgen Yüz, Kalp Yüz Şekli ve Kare Yüz Şekli hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad