Zeytinyağı Maskesi

Saçlarınızın daha sağlıklı olması için evde doğal saç maskeleri hazırlayabilir ve saç tellerinizi güçlendirebilirsiniz. Saç derinizin sağlığını koruyabilmesi için gerekli adımları atmanın yalnızca sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız. Besleyici ve onarıcı çok sayıda saç maskesi arasından beğendiklerinizi seçebilir ve evinizde doğal saç bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. En etkili saç bakım maskelerinden biri olan zeytinyağı maskesi sizin de beğeninizi kazanabilir. Şimdi sizlere zeytinyağı maskesinin nasıl hazırlandığını ve saçlara nasıl uygulandığını anlatacağız.

Zeytinyağı Maskesi

Bir kabın içerisine yarım su bardağı kadar sızma zeytinyağını koymalı ve 15-20 dakika ısıtmalısınız. Ateşin düşük seviyede olması ise çok önemli. Zeytinyağı ılıdığında kabı ocaktan alabilirsiniz. Zeytinyağının yanmamasına ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir. Ardından parmak uçlarınızı yağın içine batırıp saç diplerinize masaj yapmaya başlayabilirsiniz. Saç dipleriniz kuruysa zeytinyağını saç diplerinize değdirmemeye çalışmalısınız. Tüm saçınıza zeytinyağı sürdükten sonra bir saç boyası kullanmalı ve 30 dakika kadar beklemelisiniz. Ardından şampuan kullanıp zeytinyağı maskesini saçınızdan çıkarmalı ve saçlarınızı bol su ile durulamalısınız. Saç sağlığınızı korumak ve saç tellerinizi güçlendirmek istiyorsanız sizde en etkili saç maskelerinden olan zeytinyağı maskesinin muhteşem etkilerinden istifade edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde saç bakımı, saç rengi ve sarı saç rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

468 ad